Menu

przypadki znajomej

czyli o tarzaniu się w zmianie ;-)

Chcę częściej chodzić w Twoich butach

free_izutoja

Słonikowi odpadła czapka więc znajoma znajomej wyjęła z pudełka igły i nici. Zapaliła dodatkową lampkę i próbowała nawlec igłę ale dziurka i końcówka nitki były nadal jakby słabo widoczne :-( Cofnęła się w czasie o jakieś 20 lat: mama prosiła ją by nawlekła jej igłę a ona kompletnie nie rozumiała jak można mieć z tym problem…

Chcę częściej chodzić w Twoich butach. Chcę częściej słuchać Twoich historii.

Mniej znaczy więcej

free_izutoja

Znajoma znajomej przeczytała na tablicy ogłoszeń, że odbędzie się zbiórka używanej odzieży. Ochoczo przystąpiła do segregowania ubrań domowników. Niebawem w pokoju stały wypełnione worki a szafy wydawały się być lżejsze. Wtedy to znajoma znajomej poczuła, że mniej znaczy więcej: mniej zakupów - więcej miejsca w samochodzie i domu; mniej czynności, które wydaje nam się, że musimy wykonać – więcej wolności; mniej posiadanych rzeczy - więcej czasu i przestrzeni :-)

Pozwalam sobie :-)

free_izutoja

Znajoma znajomej wybrała się z mężem i psem na spacer. Było już ciemno, nad głowami wisiało niebo pełne gwiazd, okrągły księżyc świecił jak duża pomarańczowa żarówka a wiatr schował się gdzieś za góry i lasy. Znajoma znajomej poczuła to w całym ciele – szczęście. To uczucie kiedy całym sobą czujesz, że żyjesz i jesteś częścią czegoś większego – niesamowite uczucie! To takie proste :-)

„Uświadomiłem sobie, że ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą"– Abraham Lincoln

A Ty, na ile szczęścia sobie pozwalasz?

Czyż to nie jest dobry czas?

free_izutoja

Kiedy za oknami wiatr zaczynał targać gałęzie drzew, młodsza córka znajomej znajomej zapytała: ”Czyż to nie jest dobry czas na puszczanie latawca?”

A Ty, z jakiej szansy ofiarowanej dziś przez życie skorzystałeś?

Uczucie szczęścia pomimo

free_izutoja

Moja Droga B.

Widziałam wczoraj taką scenę: kobieta ściska dłoń mężczyzny i mówi: "Kochanie, kup mi proszę te perfumy! Tylko ich mi brakuje bym była szczęśliwa!" Moja refleksja: skoro ta Pani nie potrafi być szczęśliwa teraz, z tym co ma, to skąd pewność, że pachnący flakonik da jej poczucie szczęścia? I pomyślałam też z ulgą, jak dobrze mi, że wstaję rano i dziękuję za to co mam, za to gdzie jestem i znajduję uczucie szczęścia w sobie bez względu na zewnętrzne okoliczności :-)

Z życzeniami nauki znajdowania stanu szczęścia - znajoma znajomej :-)

© przypadki znajomej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci