Menu

przypadki znajomej

czyli o tarzaniu się w zmianie ;-)

Nowe sytuacje, nowa wiedza o sobie

free_izutoja

12-letnia córka znajomej znajomej postanowiła kandydować do samorządu szkolnego. Nastolatka zbierała informacje od koleżanek i kolegów co dla nich ważne i co chcieliby zmienić w szkole. Rodzice widzieli zaangażowanie córki. Niestety nie udało się zdobyć odpowiedniej liczby głosów. Wtedy dziewczynka powiedziała do mamy: "Wiesz, nie ważne, że nie wygrałam. Liczy się to, że podjęłam wyzwanie i sprawdziłam siebie w nowych sytuacjach".

Gąsienica

free_izutoja

Zielona gąsienica wspinała się po krześle. "Co to jest?! Co ona tu robi?! Ugryzie mnie! Zabij ją, zabij" - krzyknęła przerażona dziewczynka. Mama odpowiedziała, że to gąsienica, która zamieni się w motyla i nie ma powodu by jej się obawiać bo lubi chrupać tylko liście. "Aha" powiedziała dziewczynka wyciągając rękę w kierunku włochatego zwierzątka.

Jak często zabijamy coś, pomysły, emocje tylko dlatego, że ich nie rozumiemy? Ciekawe jakie motyle przez to tracimy... 

IMG_20180708_135829

Otwieram

free_izutoja

Samochód jadący przed samochodem znajomej znajomej zatrzymał się na czerwonym świetle. Postał chwilę ale ruszył w dalszą drogę choć światło się nie zmieniło. "Co za baran!" - krzyknął towarzysz podróży znajomej znajomej dokonując szybkiej oceny sytuacji i kwalifikując obcego człowieka do świata zwierząt. Znajoma znajomej zadała sobie w myślach pytanie: "Ciekawe co spowodowało, że kierowca pojechał na czerwonym świetle?". Słowo "Ciekawe" to słowo klucz znajomej znajomej by zamiast ferować wyroki dać sobie szansę na zrozumienie innych i poszerzenie panoramy.   

Powakacyjne refleksje - part one

free_izutoja

Będąc na wyjeździe wakacyjno-wrześniowym, znajoma znajomej z rodziną podziwiała widoki: inna architektura, inna flora, inna fauna, inne, inne, inne... Naszła ją refleksja: lubimy podróżować, pociągają nas nowe miejsca, inspirują, podziwiamy je, chłoniemy inne krajobrazy, inną kulturę, smakujemy różnorodności, zachwycamy się nieznanym. A jak reagujemy na różnorodność wśród ludzi? Na ile potrafimy ją zrozumieć i z niej czerpać?

IMG_20180906_182050

Wolniej proszę :-)

free_izutoja

Znajoma znajomej dostała na urodziny od córki smaczny prezent książkowy :-) Postanowiła udać się do Urzędu odebrać młodszej córce dowód osobisty, z książką pod pachą aby w oczekiwaniu na swój numerek rozkoszować się czytaniem. Pobrała bilecik i w tej samej sekundzie jej numer został wyczytany – Co za pech! Czy Urzędy nie mogłyby jednak pracować wolniej by można w spokoju poczytać książkę w kolejce? ;-)))))))))))))))

20180817_133852

© przypadki znajomej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci