Menu

przypadki znajomej

czyli o tarzaniu się w zmianie ;-)

... i ma się je w sobie

free_izutoja

Znajoma znajomej zapytała czteroletnią córkę co to jest szczęście. Dziewczynka z pewnością siebie odpowiedziała: "Szczęście to jest to, że się żyje i szczęście ma się w sobie". Yyyy, zatkało znajomą znajomej.

Rodzimy się z tą wiedzą? A później zapominamy?...

Spacer wielu korzyści :-)

free_izutoja

W piękny, majowy dzień, znajoma znajomej postanowiła zażyć słonecznej kąpieli. Miała ochotę położyć się na leżaku i chwytać promienie. Zastanowiła się jednak, co jeszcze może robić łapiąc opaleniznę. Zadzwoniła do sąsiadki i zapytała czy może wziąć bliźniaków na spacer. Miała więc i ruch i słońce a rodzice chłopców mieli chwilę dla siebie :-)

A Ty, jak często wyciskasz z życia tyle ile się da? :-)

20180513_161837

Posłuchaj...

free_izutoja

Znajoma znajomej wybrała się na poranny majowy spacer. Niestety w jej głowie kotłowały się myśli: "Może mogłam postąpić inaczej, źle to wyszło, co oni sobie pomyślą...". I nagle postanowiła uciszyć te wewnętrzne głosy wsłuchując się w odgłosy natury. Słyszała wiatr koło jej uszu, śpiew mnóstwa ptaków, piasek trzeszczący pod jej butami, lecącą gdzieś muchę i odgłos auta, którego nawet nie widziała. Kilka minut wsłuchiwania się w muzykę z zewnątrz doskonale uciszyło wewnętrzne niezbyt sprzyjające myśli :-)

A Ty, próbowałeś kiedyś tej metody?

20180503_114831

Przyłącz się!

free_izutoja

Nastała wiosna. Znajoma znajomej postanowiła podlać ogródek, w którym zasiano pierwsze warzywa. Skierowała wąż ogrodowy na pierwszą grządkę i poczuła jak krople wody spadają je na twarz. Nie podjęła walki z wiatrem ;-) ale przyłączyła się do niego i wykorzystując jego siłę podlała najdalsze części warzywniaka.

 A Ty, jak często zamiast tracić energię na walkę z warunkami zewnętrznymi, przyłączasz się i korzystasz z nich?

20180423_181607

© przypadki znajomej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci